V sobotu 12.11.2016 se uskutečnila další akce v rámci projektu Mladý sportovec. Tentokrát se jednalo o akci klubovou, určenou pro členy klubu a širokou veřejnost. Speciálně byly pozváni žáci místní základní školy, kteří již mají s akcemi podobného druhu zkušenosti.

Bohužel se sešli pouze čtyři střelci. Ostatní zájemce možná odradilo sychravé a velmi studené počasí.

Pro účastníky byl připraven program, který obsahoval seznámení s pravidly mířené střelby, seznámení s pravidly bezpečné manipulace se zbraněmi a seznámení ze základními pravidly zdravovědy. Zde jsme se zaměřili na schopnost efektivně a správně přivolat záchrannou služku a reagovat na poskytovat první pomoc při masivním krvácení. A nesmíme zapomenout na střelbu. Tentokrát se střílelo ze vzduchových pušek z pozice v leže a ve stoje na pevný terč. Všechny dovednosti si účastníci mohli nejen vyzkoušet a procvičit, ale také je ověřit při bodovaných testech a soutěžích.

Účastníci se zúčastnili závodu v mířené střelbě z uvedených pozic a bodovaných testů ze znalosti bezpečné manipulace se zbraněmi a ze základů zdravovědy. Výsledky účastníku znázorňuje tabulka níže. Bodové výsledky se započítávají do střelecké série Mladý sportovec.

Další akce by měla proběhnout v únoru příštího roku a opět budeme spolupracovat s místní základní školou. Na účastníky se těší organizační tým SK Vendolí.

Průběžné pořadí střelecké série Mladý sportovec můžete sledovat na webu strelcivendoli.hys.cz, konkrétně na adrese http://strelcivendoli.hys.cz/index.php/aktivity/45-strelecka-klubova-serie-2016.

 

Jméno Třída Škola Body Pořadí
Černý Ondřej 3 Ven. 139 1
Svobodová Adéla 6 Sy. 136 2
Dušková Andrea 6 Sy. 94 3
Lešingerová Eliška 2 Sy. 69 4