Koncem září se již tradičně setkáváme na střelnici, abychom poměřili své střelecké dovednosti ve Střeleckém trojboji. I letos nám počasí přálo, tak jsme kromě soutěží mohli připravit bohatý a zajímavý doprovodný program. Soutěžilo se, jak je v posledních letech obvyklé ve třech kategoriích.

Do kategorie "Junior" se registrovaly děti do 14ti let. Soutěžily ve střelbě z pušky Tau MK 200 na CO 2, pak z pistole Tau a z luku. Nejlépe zabojoval Martin Kratochvíla, který si se 192 body vystřílel první příčku. O druhé místo se s rovným počtem 162 bodů podělili Ondra Černý a Tomáš Kratochvíla. Třetí místo získala za 144 bodů Simona Dušková.

Mezi dospělými jsme měli kategorii "Standard", kde se registrovali "nestřelci" a kategorii "Senior", která byla vyhrazena pro aktivní střelce. V kategori " Standard" se na první místě umístil ze 185 body Jan Břenek, následován na druhém místě Ivanem Karáskem, který získal 182 body. Třetí místo si pak vystřílela se ziskem 178 bodů Anna Dvořáčková.   

V kategorii "Senior" zvítězil s 214 body Stanislav Lešinger. Druhý skončil se 195 body Petr Novotný a na třetím místě se umístil se 182 body Josef Voborný. 

V rámci doprovodného programu bylo letos opravdu na co koukat. Ukázka zbraní byla velmi pestrá a tak jsme mohli vidět předovky na černý prach z dob dobývání Ameriky. Lahůdkou byla například puška Sharps. Měli jsme tu i pušky z druhé světové války a moderní zbraně všech možných ráží. Po uzavření soutěžního střílení bylo možné si některé zbraně i vyzkoušet. Mezi oblíbené kousky patřily například opakovačka Winchester, broková pumpa, perkusní revolvery, pistole CZ a Glock, puška AR-15,... Během soutěží byla možnost  zabavit se střelbou z luku a také tu byla novinka v podobě střelby na pohyblivý terč z automatické airsoftové zbraně. V klubovně hřála naše nová krbová kamna a ke kávě a něčemu dobrému k zakousnutí bylo možné shlédnout zajímavé tématické dokumenty a videa. 

 Trojboj je spolu s Branným dnem největší akcí, kterou střelecký klub Vendolí během roku pořádá a jeho příprava je poměrně časově náročná. Proto bych rád poděkoval všem, kteří se na jeho organizaci podíleli a také bych rád poděkoval obecnímu úřadu Vendolí, i díky jehož podpoře můžeme  podobné akce pořádat. 

Nezbývá, než se těšit na příští ročník trojboje a také další akce a klubové soutěže, které se  na střelnici chystají . Aktuální dění, pozvánky na soutěže, fotky a výsledkové listiny ze soutěží najdete na klubových stránkách   http://strelcivendoli.hys.cz/