V sobotu 26. září se na místní střelnici uskutečnil další ročník tradičního Střeleckého trojboje. Soutěžilo se ve třech kategoriích.

Děti si vyzkoušely střelbu ze vzduchovky, s plynové pistole a z luku. Obě dospělácké kategorie měřily své schopnosti ve střelbě ze vzduchovky, z malorážkového revolveru a z pistole. Během střeleb bylo možné si prohlédnout některé pěkné zbraně a dozvědět se pár zajímavostí ohledně střeleckého sportu. Letos jsme se mohli pochlubit zrekonstruovanou klubovnou, kde bylo připraveno drobné občerstvení a posezení. Účastníci soutěží a návštěvníci střelnice si tak prohlédli zázemí klubu a dozvěděli se pár informací o naší činnosti.

Výsledky:

V kategorii Junior, které se účastnily děti do 14. let se na prvním místě s e 136 body umístil Josef Just. Na druhém místě následoval se 128 body Damian Nepraš a třetí skončila se 127 body Adéla Svobodová.

V kategorii Standard, ve které soutěžili dospělí bez zbrojního průkazu a bez členství ve střeleckém klubu se na prvním místě umístila se 178 body Marie Horynová. Na druhém místě se umístila se 156 body Anna Dvořáčková a třetí byl se 151 body Petr Chleboun.

V kategorii Senior, ve které se registrovali držitelé zbrojního průkazu a střelci  z klubů,  se na prvním místě umístil Stanislav Lešinger s nástřelem 204 bodů. Na druhém místě skončil  Vítězslav Svoboda se 187. body  a třetí místo získal se 170. body Jiří Konopáč.

Po zkušenostech z letošního trojboje bychom v budoucnu rádi udělali pár změn, které jak věříme zrychlí a  zatraktivní celou soutěž. Také bychom i nadále  chtěli pokračovat v klubových soutěžích, jejichž vyhodnocení proběhne na výroční schůzi klubu.

Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří se na akci podíleli, darovali ceny do soutěží a všem organizátorům.

Také děkuji sponzorům, kteří do soutěže přispěli cenami. Zejména bych rád poděkoval Zemědělskému družstvu Vendolí, JK Sport Svitavy, obchodnímu domu Centrum- DK plast Svitavy, redakci časopisu ABC a časopisu Střelecká revue.