V sobotu 30. 9. se v Prudké nedaleko Tišnova konal XXIV. ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v branném víceboji mládeže. Střelecký klub Vendolí vyslal na závod dvě družstva po třech dětech. V nejmladším družstvu A  do 12. let soutěžil Ondra Černý, Tomáš Kratochvíla  a Patrik Popelka. Družstvo B  ve věku 13- 16 let pak tvořili Adéla Svobodová, Martin Kratochvíla a Andrea Dušková. Naši střelci předvedli svoji všestrannost, když museli zvládnout nejen střelbu na terč ( i po zátěži), ale také hod granátem (kriketovým míčkem), překonávání překážek, běh či práci s buzolou a  zdravovědu.

Družstvu A se podařilo obsadit krásné 3. místo  a odvézt si tak bronzovou medaili a také pohár s diplomem, které již zdobí naši klubovnu.

Jelikož družstva B, C a D musejí být smíšená, B družstvo se po dohodě s organizátory závodu rozdělilo a spolu vytvořilo dva týmy. Jeden tým v kategorii B ve složení Martin Kratochvíla, Andrea Dušková a Matěj Laštůvka. Adéla Svobodová pak přešla do týmu kategorie D ve složení Martin Lipavský, Adéla Svobodová a Stanislav Gruncl. Oba týmy předvedly pěkné výkony. B družstvo dosáhlo na osmou pozici a D družstvo na čtvrtou.  

Je pěkné, že jsme po delší době opět zabodovali a neztratíme se v konkurenci ostatních klubů. Podíl na našem úspěchu má hlavně práce ve střeleckém kroužku, za což je třeba poděkovat Vítězslavu Svobodovi, který naše družstva doprovodil spolu s Václavem Černým na závody. Dále se také projevilo lepší vybavení. Díky novým zbraním na CO 2, dnes již nezaostáváme za ostatními týmy. To je zásluha Stanislava Lešingera, který připravil projekt Mladý sportovec, v rámci kterého se nám podařilo získat nové pušky značky TAU. Díky tomuto projektu se děti lépe seznámily nejen se střelbou, ale i se zdravovědou a jinými dovednostmi, které se jim hodí i při závodech, jako byl tento. Poděkovat je třeba za vedení kroužku ostatním členům klubu a také rodičům, za neustálou podporu dětí a střeleckého klubu. 

Věřím, že tento úspěch nebyl poslední a dál budeme rozvíjet své dovednosti nejen ve velkých soutěžích, ale také  v rámci našich klubových soutěží, které mohou posloužit jako nácvik na různé soutěže pro mladé i dospělé fandy střeleckého sportu.